Koncept aneb Desková hra, která nás zabaví

Každý má rád zábavu. A každý si pod zábavou představí něco jiného. Někdo svůj čas rád tráví venku s přáteli, jiný si raději sedne k počítači. Avšak velmi zajímavou, zábavnou a mnohdy i mozku prospěšnou metodou, jak trávit čas může být hra deskových her.

Že jsou deskové hry nudné?

Mnozí z nás si myslí, že deskové hry jsou pro děti anebo, že je to opravdu nudná zábava. Avšak pravdou je, že si jen málokdo dokáže představit, kolik existuje deskových her. A v tomto nepřeberném množství si každý najde nějakou, která by jej zaujala. Ať už máte rádi klasické logické hry, či strategie anebo milujete fantazy, ač se vám to zdá nemožné, deskové hry zvládají všechno.

Koncept? Co je to?

Koncept je název nové deskové hry, která byla zvolena hrou roku 2014. Zcela jistě o ní mnozí z vás ještě neslyšeli, ale jde o zajímavou hru, která může rozvinout nejen myšlení, ale také představivost. A zabaví se u ní děti i starší lidé. Navíc maximální počet hráčů, je dvanáct, takže můžete vytvořit opravdu velkou skupinku.

Jako například, když oslavujete silvestra a dopoledne nemáte co dělat, tak si vytáhnete tuto zajímavou deskovou hru a s přáteli se pobavíte i jinak, než jste zvyklí. Díky tomu také můžete své přátele poznat blíže, protože poznáte, jak přemýšlejí a co je napadá.

Jak se hra hraje?

Pravdou je, že pokud si chcete užít fantazy deskové hry, tak vám bude velmi dlouho trvat, než pochopíte princip hry, protože většinou bývají poměrně složité. Avšak koncept je jiný typ hry a tato desková hra je velice jednoduchá na pochopení, takže svým přátelům ji vysvětlíte během pár minut.

Základem jsou kartičky, na kterých jsou vypsaná témata. Kromě těchto kartiček najdete hrací pole, kde je velké množství obrázků, které něco znázorňují, jako například talíř značí, že jde o jídlo a podobně. A vy ta svá témata musíte vysvětlit pomocí těchto obrázků, což není vždy úplně lehké.

Má tato hra i své nevýhody?

Jednou nevýhodou je to, že obsahuje malé částečky, což jsou kostičky, pomocí kterých si děláte značky u daného obrázku. A právě tyto malé kostičky nejsou vhodné pro malé děti, protože by je mohly spolknout. Avšak to je asi z těch hlavních negativních stránek to jediné.

Koncept vypadá jako zajímavá hra a rozhodně stojí za to vyzkoušet to. Aspoň rozbijete stereotyp.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *