Cestovní kytara, báječný dárek pro kohokoli

Pomalu ale jistě přichází jaro a léto spojené s různými kempy a táboráky, kde velmi rádi a často trávíte čas s přítelem či rodinou, zpíváte při kytaře táborové písničky a nasáváte vlahý letní vánek?

Jestliže tento druh zábavy přetrvává už delší dobu, je velmi pravděpodobné, že kytara muže po vašem boku už si zažila své, každou chvíli je rozladěná nebo dokonce prasklá. Druhou variantou může být pořizovací cena současné kytary, bojíte se ji nechat v autě před obchodem atp.

Cena cestovních kytar

Přemýšlela jste už nad koupí nové kytary pro vašeho muže jako nad skvělým dárkem? Není to záležitost nikterak drahá a už vůbec ne v případě, že se rozhodnete koupit cestovní kytaru. U cestovní kytary se pohybujeme kolem částky dvou až pěti tisíc korun. Je přibližně o polovinu menší než klasická kytara, lépe se přenáší z místa na místo a nezabere tolik prostoru. Levnější kytara může sloužit i začínajícím hráčům v rodině. Vlastníkovi už nebude tolik vadit, když bude učit hrát začátečníka na kytaře za tři tisíce.

Parametry pro výběr kytary

Při vybírání nové kytary jsou nezbytné správné parametry, podle kterých by jste se měli orientovat. Pokud vy sami kytarám moc nerozumíte, přizvěte si někoho na pomoc.

K výběru kytary je důležitá výška člověka, kterému bude určena, vzdálenost od nultého pražce po kobylku a samotné velikosti kytar. Zaměřte se také na šířku krku. Hráči, který na kytaru už nějaký ten rok hraje, velmi rychle pozná změnu šířky a špatně se mu na takové kytaře hraje.

Dejte tomu čas

S koupí kytary opravdu nespěchejte a počkejte, než nějaký známý kytarista bude mít čas na to, aby vám s výběrem pomohl. Výhodou bude také to, jestli měl možnost si kytaru vaší polovičky někdy osahat. Správnému kytaristovi totiž zůstává každá kytara v paměti. Hodně štěstí!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *