Jak udělat Štědrý den dětem zajímavý

Určitě to znáte, jak jsou děti nedočkavé a jak neustále řeší, kdy už bude večeře, protože se dárků prostě nemohou dočkat. Je proto nutné udělat takový program, aby se nenudili. Co ten den dělat?

Ráno by měli všichni společnými silami ozdobit stromeček. Pokud vytáhnete z půdy již stromek ozdobený, jako to dělám třeba já, tak je třeba vymyslet nový plán. Samozřejmě v televizi běží pohádky, ale které dítě na ně vydrží koukat celý den? Pokud to jde, tak vezměte děti na lyže, či boby, aby se vyřádily a zkrátily si čas, který je ten den opravdu velmi dlouhý.

Výborný nápad je také to, zajet si na vánoční trhy, které jsou tu i ten Vánoční den. Klidně si jejich návštěvu naplánujte na 24. prosince a vyrazte si i dál, než jen k vám do města. Udělejte si netradiční výlet.

Asi je jasné, že na Vánoce, se bude večeřet o něco dříve, než jsme tomu v jiné dny zvyklí. Důvod je jasný, je to nedočkavost. Klidně si tedy můžete odbít večeři již v 17 hodin.

Abyste netrávila celý den v kuchyni, tak si zkuste co nejvíce věcí připravit den předem. Zavzpomínejte, co jste dělali o Vánocích vy, když jste ještě byli malé děti. Navštivte babičky, dědečky, zajděte si na procházku, postavte si sněhuláka, je-li z čeho. Nechte děti běhat venku, nebo jim vymyslete zábavu doma. Pozvěte si na Vánoce návštěvu, která má také malé děti a nechte je, ať si spolu pohrají a zkrátí si čas.

O Vánocích se také chodí na hřbitov zapalovat svíčky a i sem můžete své děti vzít a zavzpomínat tak společně na ty, co už tu s námi nejsou. Zapomeňte na běhání po obchodech a snažte se, abyste si mohli užít spíše své rodiny, než stáním v supermarketu fronty u pokladny. Zde vám čas jisto jistě uteče, ale je to to, co chcete o Vánocích skutečně zažívat?

Připravte si takový program, který pro vás a vaši rodinu bude příjemný.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *